Skip to content

Siuntos pakavimo ir ženklinimo taisyklės

Ilgai lauktas siuntinys – tikras džiaugsmas, bet neretai tenka nusivilti, nes Jūsų siuntos turinys dėl prastos pakuotės buvo apgadintas kelionės metu. Laikantis keletos paprastų taisyklių, visai nesudėtinga tinkamai paruošti pakuotę ir jos turinį kelionei.

1 – PASIRINKITE TINKAMAS MEDŽIAGAS – PAKUOTĘ IR UŽPILDĄ

Naujos/naudotos dėžės/krepšiai (1 pav.) – tai dažniausiai naudojama pakuotė smulkiems daiktams gabenti. Naujos dėžės yra vienas geriausių pasirinkimų, tačiau jos įprastai tarnauja tik vieną kelionę, o tuo tarpu kelioniniai krepšiai yra daugkartinės siuntos pakuotės pasirinkimas. Pakuotė turi būti didesnė už pakuojamus daiktus. Tinkamo dydžio pakuotė leis tinkamai pakrauti norimus daiktus, jie nesilies prie pakuotės sienelių, o tai sumažins siuntos turinio apgadinimo tikimybę.

Popierius, burbulinė plėvelė ar pakavimo granules (2 pav.) – šios medžiagos užpildys pakuotės ertmes, neleis Jūsų daiktams judėti pakuotės viduje ir tokiu būdu daiktai bus apsaugoti. Taip pat patartina prieš kraunant daiktus į pakuotę ant dugno pakloti paminkštinimą, o baigus krauti, taip pat užkloti paminkštinimu.

Korviniu pakavimas
Korviniu pakavimas
Korviniu pakavimas
Korviniu zenklinimas
Korviniu pakavimas
Korviniu zenklinimas

2 – DUŽTANČIŲ ARBA LABAI TRAPIŲ DAIKTŲ PAKAVIMAS

Norint apsaugoti dūžtančius arba trapius daiktus siuntimo metu, patariama juos suvynioti į apsauginę pakavimo medžiagą (2 pav.). Trapius daiktus supakuokite taip, kad pervežant jie tiesiogiai nesiliestų vienas su kitu ir nesitrankytų į pakuotės sieneles (3pav.).

3 – INFORMACIJA ANT SIUNTOS ETIKETĖS

Ant kiekvienos atskiros siuntos pakuotės (jei siunta sudaro daugiau nei 1 pakuotė) turi būti etiketė, kurioje pažymėta nurodant gavėjo rekvizitus: gavėjo “vardas pavarde”, “tikslus pristatymo adresas”, “pašto kodas”, kontaktinių asmenų tel. numeriai. Viskas pateikiama 4 pavyzdyje.

4 – SIUNTŲ TRANSPORTINIS ŽYMĖJIMAS

Prieš atiduodams siuntas siuntėjas privalo atlikti transportinį jų ženklinimą. Ženklinami kroviniai arba paketai, tikslas — simboliais nurodyti, kaip reikia elgtis su kroviniu jį pakraunant į transporto priemonę, taip pat gabenant. Siuntas svarbu pažymėti 4 pav. Pateiktais ženklais nr.1 nurodyti siuntos gabenimo padėtį ir nr.2 nurodo, kad siuntoje yra dūžtančių/trapių daiktų, jei siuntoje nėra tokių daiktų, tai pakanka ženklo nr.1

5 – DRAUDŽIAMI GABENTI DAIKTAI

Draudžiami siųsti yra daiktai, prekės, medžiagos, kurių vežimas (įvežimas, išvežimas, gabenimas) yra uždraustas pagal bent vienos iš valstybių, kurių teritorija vykdomas vežimas, teisę (įskaitant alkoholį ir tabaką). Keletas draudžiamų dėti į siuntas daiktų:

  • alkoholiniai gėrimai;
  • akcizinės ir kitos prekės, kurioms transportuoti būtina licencija;
  • chemikalai ir tirpikliai;
  • narkotikai ir kitos nelegalios prekės;

Norint išvengti nesklandumų, rekomenduojama sužinoti tikslesnę informaciją apie šalies reikalavimus dar prieš kelionę.

6 – ATVEJAI, KURIAIS VEŽĖJAS NEPRISIIMA ATASAKOMYBĖS:

 6.1 . Vežejas neatsako už netiesioginius nuostolius , tokius kaip pelno praradimas , bei neturtinės žalos padarymą , įskaitant reputacijos pažeidimą , kiek tai leidžiama pagal taikytinus teisės aktus.

6.2 . Vežėjas neatsako ir neišmoka jokios kompensacijos , jeigu patiriama nuostolių dėl to , kad siurta prarandama arba pristatoma pavėluotai , dėl nuo Vežėjo nepriklausančių aplinkybių , tokių kaip : 1 ) teisėti arba neteisėti bet kurios valstybės institucijų veiksmai arba neveikimas , dėl jų susidariusios transporto spūstys , eilės bei kitokios kliūtys siuntų ar krovinių pervežimui ; 2 ) boikotai , streikai , nespartus darbas kaip streiko forma , gamybinių ar administracinių pastatų užėmimas bei darbo sustabdymas ; 3 ) stichinės nelaimės : smarkios audros , pugos , ciklonai , gausiai iškritęs sniegas , žemės drebėjimai , jūrų ir upių potvyniai , žaibai ; 4 ) sprogimai , gaisrai , mašinų , gamybinių pastatų sunaikinimas ; 5 ) muitinės ar kitų valstybės institucijų procedūros 6 ) Siuntėjo ar siuntos Gavėjo veiksmai ( neveikimas ) ; 7 ) kitos LR teisės aktuose ir tarptautinėse sutartyse nurodytos aplinkybes , atleidžiančios nuo atsakomybės . Siuntėjas patvirtina , kad perduodamoje siuntoje nėra draudžiamų daiktų , o tokių daiktų radus , įsipareigoja sumokėti sutarties 4.5 p . numatytas baudas bei atlyginti Vežėjo bei trečiųjų asmenų dėl to patirtus nuostolius . Siuntėjas sutinka , kad siuntoje radus draudžiamų daiktų , siunta būtų sulaikyta , kaip numatyta Sutarties 4.5 p . Siuntėjas patvirtina , kad sutinka , jog jo perduotos siuntos / krovinio Vežėjui patikrinimas gali buti atliekamas ne siuntos / krovinio perdavimo metu , bet vėliau , pačiam Siuntėjui nedalyvaujant , kaip numatyta Sutarties 1 p .  

Ecotrip
Translate

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.